Point Bornovabornova, izmir

point-bornova
Point Bornova’nın tam kalbinde “İzmir” vardır.

İlklerle dolu, İzmir’in en büyük karma yaşam projesi Point Bornova’da moda, alışveriş, eğlence ve kültür-sanat bir araya geldi. Sadece bir alışveriş deneyimini değil, yepyeni bir dünyayı İzmir’e getiren, ilklerle dolu Point Bornova, ayrıcalıklarla dolu bir hayatı İzmirlilere sunuyor.

İzmir’de ilk mağazalarını açan onlarca dünya markası ve birbirinden ayrıcalıklı 108 mağaza ile modanın yeni merkezi olan Point Bornova, İzmir’e ilk VIP sinemayı getiren, daha gerçekçi görüntülere, daha büyük perdeye ve 360 surround ses sistemine sahip İzmir’ in ilk ve tek MPX özellikli Cinemaximum, beyaz perdenin büyülü dünyasını Point Bornova’ya taşıyor.

Birbirinden özel konserler, etkinlikler ve sergilere ev sahipliği de yapan Point Bornova çocukları da unutmuyor, çocuk oyun alanı BimBamBoo ile macera, eğlence ve eğitimi bir araya getirerek, miniklere ayrıcalıklı bir dünya yaratıyor.

Dünyayı İzmir’le buluşturan deniz, dağ ve şehir temalarıyla tasarlanan sıra dışı bir mimariye sahip, toplamda 285.000 m2 inşaat alanıyla İzmir’in en büyük karma yaşam projesi olan Point Bornova, 45 saniyede açılıp kapanabilen tavanıyla Türkiye’de eşi olmayan bir alışveriş keyfini dört mevsim sunuyor.

Dağ-Deniz-Şehir Teması
Point Bornova’nın teması oluşturulurken İzmir’ in coğrafik yapılanmasından etkilenilmiştir.

Kuşbakışıyla şehre bakıldığında İzmir bir “C” hattını oluşturmaktadır. Körfez şehri karşılarken , kentin hemen sırtında dağ bulunmaktadır. İzmir dağa doğru uzanır ama asla dağın arkasında kalmaz. İşte sanki körfezden gelen bir geminin kente oturması şeklinde bir mimari ortaya çıkmaktadır.

50.000 m²kiralanabilir alan

117marka

webhttp://www.pointbornova.com.tr/

hizmetlerimiz ve projelerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin